Vandaag hebben de brancheverenigingen NVM, VBO en VastgoedPRO gezamelijk een persbericht uitgegeven.
Ze zijn het eens over een uniforme normering voor taxatierapporten en het toezicht daarop.
Drie brancheverenigingen die het vaak niet met elkaar eens zijn, zijn het nu wel. Tja.
Wel grappig om dan deze zin in de eerste paragraaf te lezen: …onder leiding van onafhankelijk voorzitter Anne Willem Kist.
Voor jullie gemak hier het volledige persbericht.
De Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM), VastgoedPRO en VBO Makelaar zijn het eens geworden over een pakket van normen waaraan taxatierapporten bij aanvragen van woningfinancieringen met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) moeten voldoen. Dat is de belangrijkste uitkomst van het overleg tussen de drie brancheorganisaties onder leiding van onafhankelijk voorzitter Anne Willem Kist.
De voorzitters van de drie brancheorganisaties noemen het resultaat in hun gezamenlijk statement positief voor de taxatiebranche: ‘Er is natuurlijk lange tijd met een schuin oog naar de taxateurs gekeken. Dat we nu in staat zijn om via zogenoemde zelfregulering een duidelijk pakket van normen samen te stellen, stemt tevreden. Met deze uniforme normering wordt door de gemeenschappelijke organisaties een positieve impuls gegeven aan het optimaliseren van zekerheden en waarborgen voor zowel het taxatierapport, het taxatieproces als de professional bij uitstek: de taxateur.’
De drie brancheorganisaties hebben op 9 april 2010 het pakket van gezamenlijke normen en de controlesystematiek overhandigd aan Karel Schiffer, directeur van de stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW) en uitvoerder van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG).
Anne Willem Kist zal de implementatie van controlesystematiek begeleiden. Kist:‘Ik ben tevreden met de uitkomst van het overleg tussen de brancheorganisaties. Het ontbreken van uniforme normering van taxatierapporten was een belangrijk knelpunt voor zowel de beoordeling van het al dan niet toekennen van de NHG als voor de politiek. Nu daar vanuit de branche zelf een oplossing voor is gevonden, is er veel onduidelijkheid weggenomen.
Wat vinden jullie, is het een goede zet dat deze drie brancheverenigingen nu gezamenlijk een ‘vuist’ maken? Moet dit vaker gebeuren?
Laatste berichten van Han Tuttel (toon alles)
- Hoe technologie en automatisering de toekomst van de makelaardij gaat veranderen - 23 juni 2018
- De Call to Action wordt niet optimaal benut - 20 november 2017
- Marketing Pitches – Genomineerden Vastgoed Woningmakelaar van het Jaar 2017 - 10 november 2017
Ik juich het toe als er een brancheorganisatie zou ontstaan. Het is toch niet van deze tijd dat er 3 brancheverenigingen zijn (let op, het zijn in beginsel geen bedrijven), die min of meer hetzelfde doen. De leden moeten dit allemaal opbrengen. Ook voor de consument is het vaak volstrekt onduidelijk hoe het nu zit. Probleem is dat de brancheverenigingen zichzelf als bedrijf zien en zich ook zo gedragen (lees: er moet gewoon keihard geld verdiend worden en geconcurreerd worden met de andere brancheverenigingen).
Jeroen, zou het dan niet meer op een vakbond gaan lijken?
Volgens mij niet. In andere branches gaat het mi ook prima. ANVR – reisbureaus, BOVAG – autobedrijven, FOCWA-autoschadebedrijven, NIVRA – accountants, etc, etc.
Bij een vakbond zijn individuele personen lid en bij een branche vereniging bedrijven. Maar eigenlijk is een vakbond niets anders dan een branche vereniging voor werknemers.