Om tegenwoordig de woningen huizen beter aan de man te brengen is inzicht in het gedrag van de consument nog belangrijker dan dat het vroeger al was. Er zijn op dit moment allerlei initiatieven, bijvoorbeeld ZoWilIkWonen, die tot doel hebben de nieuwbouw beter af te stemmen op de wensen en eisen van de consument. Dat is goed! Echter dit moet wel goed gecommuniceerd worden, op een manier die aansluit bij de belevingswereld van de consument.
Een vraag die ik vaak stel tijdens presentaties aan makelaars, projectontwikkelaars en communicatie/marketing specialisten is:”waar zoekt de consument nu eigenlijk op? Woningen of huizen?” 9 van de 10 keer wordt er volmondig en vol overtuiging:”woning” geroepen. Nu heb ik er nooit wetenschappelijk onderzoek naar gedaan, dus er rest mij eigenlijk niks anders dan het maar aan Google te vragen. Zij meten het zoekvolume, dus waarschijnlijk bieden zij meer inzicht. De uitkomst is altijd een eye-opener….op het woord woning wordt vrijwel niet gezocht!
Hieruit zou je kunnen afleiden dat het gebruik van het woord “woning” niet handig is, de consument zoekt er blijkbaar niet op en waarschijnlijk wordt hij ook niet getriggered door het woord. Het is misschien de moeite waard om niet alleen online het woord woning te vervangen door huis, jouw website wordt dan eerder gevonden door Google, maar pas het ook aan in de offline communicatie.
Zo zijn er nog een aantal leuke weetjes (via Google Insights for Search en kijk ook eens naar een mijn vorige artikel hierover).
“Wanneer zou je een huis of appartement in de verkoop moeten doen?”
Inderdaad na de zomervakantie…wellicht vanwege het feit dat mensen dan de tijd hebben gehad “het” er eens goed over te hebben of wellicht dat dit juist het “gezins”-begin van het jaar is?
Ga eens naar Google en vul “hoe verkoop” in, Google doet de rest…:
Trek uw eigen conclusies…;-)
Hoe dan ook, ga eens met Google spelen, het is best leuk en leerzaam. Ben benieuwd naar jullie comments!
Laatste berichten van Boris Geheniau (toon alles)
- Adverteren op funda te duur - 15 oktober 2012
- Een nieuwe lente, een nieuwe Facebook Page. Volg de webinar! - 21 maart 2012
- Hoe internet en social media de sector voorgoed verandert - 28 februari 2012
Als het om Google gaat is optimalisatie van de website maar zo`n 10%. Het is de onontbeerlijke basis om te worden gevonden.
Daarna gaat het om de juiste links en de juiste “anchor text”. Zoals Verkoop tips huis. Google maar eens op “click here”. Het zal je verbazen maar Adobe staat op 1 zonder dat deze zoekterm ergens op de site te vinden is.
Leuk artikel, komt bekend voor.
Boris, de vergelijking huis kopen en huis verkopen is al net zo dramatisch http://www.google.nl/insights/search/#q=huis%20kopen%2Chuis%20verkopen&cmpt=q
Er zijn kennelijk veel mensen die een huis willen kopen maar die kunnen het gewoon niet vinden…
Ook als je op het woord makelaar kijkt in insights stort dat zoekverkeer helemaal in de afgelopen 5 jaar. Ik denk dat makelaars zich ook moeten orienteren om huizen op hun eigen site goed vindbaar te maken. Dus makelaar + plaatsnaam alleen is niet meer goed genoeg. Nu is de makelaar wel afhankelijk van zijn website bouwer, die dat niet in alle gevallen goed uitvoert. Gebruik van frames is bijvoorbeeld dodelijk.
Helemaal mee eens dat je het technisch voor elkaar moet hebben om gevonden te worden door google etc..
Toch denk ik niet dat je kan stellen dat de stand van de algemene website techniek de oorzaak is dat mensen niet meer ‘makelaar’ in google typen, ze typen het nog wel maar dan in niche zoekmachines zoals Funda.nl en Jaap.nl.
Over de termen Huis en Woning heb ik ook geen onderzoek gedaan maar daar zoeken mensen echt wel op alleen niet op Google maar Funda … zie interessante stats: http://trends.google.com/trends?q=funda.nl%2C+jaap.nl&date=all&geo=all&ctab=0&sort=0&sa=N
Ik denk dat de niche zoekmachine altijd zijn plaats zal hebben. Denken dat Google de hele wereld is lijkt mij gevaarlijk zolang deze zoekmachines bestaan.
Gelukkig maar dat Funda, Jaap, Nikki, Zoek Alle huizen, Nieuwbouw-Nederland, Huizenzoeker, Nieuwbouwwoningen.nl bestaan!
Ik hoop niet dat veel van mijn concurrenten, eh.. andere makelaars, ineens klantvriendelijk gaan worden door dit soort artikelen ;).
Gelukkig kom ik (vooral in de hoofdstad) nog heel wat collegea tegen die over “pandjes” spreken, wat naar mijn mening behoorlijk minachtend naar de klant kan zijn.
Spelen met Google is leuk én een must. Als je dan toch bezig bent met de optimalisatie van je website door de zoekwoorden aan te passen, voeg dan met name ook regiogebonden zoektermen toe. Wat heb je als makelaar in Den Bosch aan iemand die een huis in Leeuwarden zoekt. Iedereen aan de Google Analytics! Goed artikel om dit vuur wat aan te wakkeren!
Goed artikel Boris! Dit zal zeker de ogen doen openen bij vele makelaars.